KF - KARTUŞ TOZ TOPLAMA FİLTRELERİ

KF - Kartuş Toz Toplama Filtreleri

Torbalı toz toplayıcıların aksine, KF kartuşlu toz toplayıcılar torbalar yerine kıvrımlı bir kartuş filtre kullanır. Filtreler kıvrımlı olduğundan, hava kumaş oranını ve toz toplayıcının boyutunu azaltan, dakikada m³/m² başına daha büyük bir toplam filtreleme yüzey alanına sahiptirler. Kartuşlu toz toplayıcılar, basınçlı hava püskürtme yöntemiyle temizlenir.

KF - Kartuş Toz Toplama Filtreleri Avantajları

Mevcut birçok tip ve konfigürasyonla kartuşlu toz toplayıcılar, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle genel filtreleme ihtiyaçları için gidilecek yer haline gelmiştir:
Verimlilik: Kartuşlu toz toplayıcı filtreler, 0,3 mikronda %99,97’ye ulaşan verimliliklerle HEPA verimliliğine yakındır.
Boyut: Kartuşlu toz toplayıcıların en popüler avantajı, kompakt boyuttaki kaliteli filtrelemeleridir, bu da onları iç mekan veya küçük alan operasyonları için ideal kılar.

KF - Kartuş Toz Toplama Filtreleri

Kartuş toplayıcılar, kaynak, plazma ve lazerle kesme ve diğer duman veya duman uygulamaları gibi çok ince toz ve daha hafif yükleme uygulamalarıyla son derece başarılıdır.

Nanofiber Filtre: Bu filtrenin standart veya alev geciktirici versiyonu mevcuttur ve çok ince partiküller üzerinde son derece etkilidir.
Polyester Filtre: Bu filtre çok daha ağır/kalın bir ortamdır ve daha dayanıklıdır, aşındırıcı toz uygulamaları için mükemmeldir.

Yanlış filtre tipinin kullanılması verimsiz bir toz toplayıcı ile sonuçlanır. Ancak; doğru filtreyi seçmek denklemin sadece bir parçasıdır. Kartuşlu toz toplayıcının optimum verimlilikte çalışması için endüstriyel toz filtresi değişimleri gereklidir. Filtre tozla dolduğunda hava o kadar kolay akamaz, bu da toz toplayıcının daha fazla çalışmasına ve daha az verimli olmasına neden olur. Filtreler yeni ve temiz olduğunda, toz parçacıklarını yakaladığı için hava filtreden daha etkili bir şekilde akabilir. Filtre değişimleri ve düzenli bakım, daha az enerji ve daha fazla verimlilikle çalışacak ve hem zamandan hem de ekonomik olarak tasarruf sağlayacak bir toz toplayıcı ile sonuçlanır.

Kartuş toplayıcıları, endüstrinin en iyi yüksek verimlilik derecesi çeşitli boyut ve konfigürasyonlarda gelir. Bu filtreler partikülün %99,99’unu hava akımından uzaklaştırır. Kartuşlu toz toplayıcılarımızın her biri, venturi destekli ters darbeli filtre temizleme sistemi ve dijital, katı hal darbeli kontrol paneli ile donatılmıştır. Kontroller, on-line, istek üzerine ve çalışmama süresi temizliğine izin veren yerleşik bir basınç anahtarı kullanır. Hava koşullarına dayanıklı bir muhafaza, kartuşlu toz toplayıcıların uzun ömürlü olmasını sağlar. Her ortamda maksimum dayanıklılık için yapımında karbon çelik ve paslanmaz çelik malzeme kullanılmaktadır. MDSJ AIR ENGINEERING 32 yıllık tecrübesi ile yüzlerce toz toplayıcı üretmiş ve kurmuştur. Üretimlerini MDSJ AIR markası ile gerçekleştirmektedir.

Kartuşlu filtreler; kaynak, taşlama, kesme veya zımparalama , ahşap dökümhaneler özel için ihtiyaçlarınıza uygun endüstriyel toz toplayıcılar üretmektedir.