KM – KAMARALI PULSE JET FİLTRE​

KM - Kamaralı Pulse Jet Filtre

KM – Kamaralı Filtre Sistemi, Pulse Jet Torbalı Filtrelerinin yanı sıra ters torba hava filtrelerinin avantajlarını da içerir. Her bölme Modüler Pulse Jet Filtre sistemine benzer. Temizleme işlemi, her bölmenin sırayla izole edilmesinden ve basınçlı hava ile temizlenmesinden oluşur. Ardından tüm bölmeler otomatik olarak temizlenir. Off-line temizlik, hafif ve ince tozlar ve akışkanlaşma oluşumunun belirgin bir olasılık olduğu daha büyük hacimler için uygundur. Kamaralı Pulse-Jet filtresi, 4 ile 6 torba filtre bölmesi içerir. Her bölme On-line torba filtresine benzer. Torbaların hava darbesi(pulse valf ile) temizliği yapılacaksa, bir bölmeden gaz akışı geçici olarak durdurulur. Torbalardan çıkan toz, torba filtre bölmesinde gaz hareketinin olmaması nedeniyle bunkerlere hızla yerleşir. Bu süre zarfında, kalan bölmeler her zamanki gibi gazları filtrelemeye devam eder. Her bölme birbiri ardına aynı şekilde temizlenir. Ayrı bölmelerden gaz akışının başlatılması ve durdurulması kompakt bir pnömatik veya manuel damper sistemi ile sağlanır. Genellikle Kamaralı torba filtresi daha büyük gaz hacimleri için kullanılır. KM – KAMARALI filtreler MDSJ engineer tescilli markası altında üretilir.

KM – Kamaralı Torba Filtre Sistem Özellikleri

Off-Line Pulse Jet Torbalı Filtre bir dizi modülden / odadan oluşur. Her modül, çıkış damperini önceden belirlenmiş sırayla kapatarak gaz akımından izole edilir. Yalıtılmış bir modülde, filtre torbası sıralarının her biri basınçlı hava darbeleri ile sırayla temizlenir. Hava kütlesi, tüplerden hava çekerek aşağı hava akışına katkıda bulunur.

Çıkarılan toz bunkerlerinin içine düşer ve tahliye vanasından boşaltılır. PLC tabanlı olabilen bir ana kontrolör, “Off-Line Mod’da” olması gereken odaların sırasını belirler.

Kamaralı Jet Pulse Filtre torba sistemleri genellikle büyük hacimler veya hafif tozlu uygulamalar için uygundur. Bu torba sistemleri sağlamdır. Off-Line torba sisteminin temel avantajlarından biri, sistemin bakımının, bakım faaliyeti tamamlanana kadar bir modülü “kapatarak” yapılabilmesidir.

OFF-LINE Filtre Sistemi Avantajları

Kamaralı Jet Pulse Filtre Kullanım Alanları