MDF – MODÜLER JET PULSE FİLTRE

Modüler Jet Pulse Filtre

Yüksek performanslı filtrelerimiz Pulse Jet teknolojisi ile çalışır. 5 metre torba boylarına kadar 130-160 mm torba çapları seçeneklerinden oluşurlar. 700 m2 yüzeye kadar imal edilmektedirler. Modüler Torbalı filtrelerimiz ön girişle beraber çökertme bölümü mevcuttur. Tozların büyük bölümü burada ayrışır ve torbalara daha küçük miktarda ince tozlar yönelir. Modüler Jet-Pulse Filtrelerde kapasite durumlarına göre birden fazla fan sistemleri monte edilebilir. Ayrıca Off-Line Sistemlerimize buradan göz atabilirsiniz. Tasarımlarımızın en önemli avantajları ise düşük basınçlı hava ile optimum temizlik ve sistem çalışırken bakim yapılabilir olmasıdır. Modüler filtreler modüller halinde ardışık olarak dizilerek çok daha yüksek kapasiteye ulaşabilirler. Tamamen demonte olabilir ve yapılabilirler. Kara yolu ve deniz yolu nakliyesine uygundur. Tüm bağlantıları yapılmış olarak da sevk edilebilir. Bakım çok basit, bir kişi tarafından torba başına yaklaşık dakikada değişim çok düşüktür.

MDF - Modüler Torbalı Filtrenin Avantajları

Tasarımı, geleneksel torbalı filtrelere kıyasla, yüksek basınçlı temizleme sistemiyle belirgin avantajlar sağlayan özel bir düşük basınçlı temizleme sistemi içermektedir.
Pulse-Jet Filtreler görünüş itibariyle gövdeye yerleştirilmiş filtreleme elamanlarından oluşur. Gövdenin altında, torbalardan toplanan tozu çıkarmak için tahliye valfi içeren bir bunker bölümü mevcuttur. Tüm gövde ise ayaklar tarafından yerden desteklenir, statik yapı koruma altına alınır. Ayrıca merdiven ve korkuluklarla bakım için filtrenin üst kısımlarına erişim sağlanır.

Modüler Jet Pulse Filtrenin Çalışma Prensibi

Toz yüklü hava bunkerden emme yoluyla girer.(pozitif basınç) Büyük parçacıklı tozlar Mdsj AIR’in özel tasarımlı çarpıtma plakası yardımıyla girişte düşmesi sağlanır, küçük parçacıklı tozlar ise torbalara doğru taşınır. Torbalara doğru hareket eden tozlar, torbaların dış yüzeyine yapışır. Özel olarak seçilen püskürtme elemanları ile torbanın dış yüzeyinde biriktirilen toz, basınçlı hava ile aşağı doğru harekete zorlanır. Temiz hava ise filtrenin üstünden yukarı doğru taşınır. Bu olay basitçe filtreleme olarak tanımlanır. Torbanın dış yüzeyinde toplanan toz, önceden belirlenmiş bir döngü ile yüksek basınçlı sıkıştırılmış havanın anlık darbesiyle giderilir. Sıkıştırılmış hava, basınçlı hava tankından gelerek özel seçilmiş pulse valf vasitasıyla manifold bölmesine ve daha sonra altındaki torbalara doğru hareketi sağlanır. Torbalara basınçlı havanın girmesiyle torbalar şişirilir. Böylece toz ve kirli partiküller torba üzerinden arındırılır. Daha sonra torba orjinal konumuna geri döner ve temizleme işlemi tamamlanır. Torbalara destek amacıyla “kafes” görünümlü elemanlar kullanılır. Toz parçacıkları haznenin yanlarından düşerek hava kilit valfine doğru süzülür. Mdsj AIR torba ve torbaların destek unsuru kafesleri seçerken birçok unsuru göz önünde bulundurur.

MDSJ Tasarım Ön Bilgi

Modüler Jet Pulse Filtrenin Özellikleri

Modüler Jet Pulse Filtre Kullanım Alanları

MDSJ Modüler Jet Pulse Genel Bilgi

MDSJ Modüler Filtrelerde rakiplerine göre bazı avantajlar sağlar. Tamamen demonte edilebilen filtrelerdir. Öncelikle toz geniş hacimli bir odaya girer ve büyük bir türbülans ile ağır partiküller yere doğru hareket eder ve toz bunkerine inerler. Daha sonra sükunete geçmiş olan tozlu hava torbalara yönelir ki burada torbaların ömrü için ideal bir durumdur. Temizlemede düşük basınç daha az hava harcaması, düşük enerji kullanımı ile pulse valfler için uzun ömürlü olmasını sağlar.