YT - 1000 Yassı Torba Filtre​

YT - 1000 Yassı Torba Filtre

Yassı torbalı filtrede delikli aynalar vasıtasıyla kirli gaz ve temiz gaz olarak ikiye ayrılmıştır. Her biri yassı torba ve destek kafesinden oluşan yassı torba filtre elemanları temiz gaz tarafına monte edilmiştir. Yassı torbalı filtre elemanları aynaya tam olarak yerleştirilmiştir. Aynanın deliklerine vida kullanılmadan sabitlenir ve toz kaçaklarına karşı mükemmel bir sızdırmazlık sağlar. Kumaş ve iğneli keçe filtre kumaşından gaz akışı dıştan içe doğrudur ve partiküller dışta tutulur.

Yassı torbalı filtreler yatay ve dikey olarak monte edilmiştir. Üretim MDSJ AIR markası ile gerçekleştirilmektedir.

Yassı Torba Filtre Avantajlı Özellikleri

Yassı torba filtreler, temiz gazda düşük partikül konsantrasyonları elde etmek ve uzun filtre kumaşı hizmet ömürlerini korumak için tasarlanmıştır. Bu filtre kumaşının diğer filtre tasarımlarına kıyasla, düşük mekanik gerilim ile elde edilir. Karşılık gelen bazı yönler aşağıda belirtilmiştir.

Yassı Torba Filtrelerde Temizleme

Basınçlı hava enjektörleri ile sağlanır. Basınçlı hava ve ikincil gaz olarak temiz gaz, aerodinamik prensiplere göre tasarlanmış enjektörler vasıtasıyla iki bitişik torba sırasına sırayla enjekte edilir. Torba sıraları, kısa bir jet hava darbesiyle çiftler halinde temizlenir, böylece parçacık keki kumaş filtreden çıkarılır.

Yassı torbalı filtreler yatay ve dikey olarak monte edilmiştir. Üretim MDSJ AIR markası ile gerçekleştirilmektedir.

Destek Kafesi Tasarımı

Küçük tel örgülü (yaklaşık 30 x 30 mm) destek kafesleri kullanılır. Bu filtre torbalarına etki eden diferansiyel basınç kuvvetlerinin tüm kumaş yüzeyi boyunca eşit bir şekilde dağılmasını sağlar. Ağ ne kadar küçük olursa, tellerin yakınındaki tekstil filtre dokusu üzerindeki yük o kadar az olur.

Yassı Torba Uzunlukları

Yassı torba filtre konstrüksiyonu için, filtre elemanlarının uzunluğu yatay kurulum için 2,5 m ve dikey kurulum için 3,0 m ile sınırlıdır. Diğer yapı türlerine kıyasla bu uzunluk sınırlaması, aynı boyuttaki bir filtre yüzeyi için orantılı olarak daha fazla filtre elemanının kurulmasını gerektirir ve önemli avantajlar sunar.
 
Filtre gövdeleri, önceden monte edilmiş filtre elemanları ile şantiyeye taşınabilir.
 

Temizlik Sistemleri