info@mdsjprocess.com    08:30 - 17:30

    +90 (212) 356 78 70     Mecidiyeköy İş Merkezi ŞİŞLİ / İSTANBUL

Multi Yoğun Faz Pnömatik Taşıma

Multi Yoğun Faz Pnömatik Taşıma

MDSJ Clean Air Technology multi yoğun faz pnömatik taşıma normalde yoğun faz taşıma özelliklerini taşır. Multi yoğun pnömatik taşıma sisteminde mini denseveyör tankları arka arakaya dizilmiş şeklinde çoklu toz boşaltma noktalarına yerleştirilir, gönderim aynı anda gerçekleştiği gibi sıralı olarak tek tek olarakta gönderim yapılabilir. Özellikle atık yakma tesisleri ve kömür santrallerinde filtre altı bunkerlerindeki kül sevki için yaygın kullanılır.

Yoğun faz pnömatik taşıma düşük, orta, yüksek olarak gerçekleşir. Bu nedenle esas taşıma kuvveti olarak kuru basınçlı hava kullanılır. Özel durumlarda azot veya farklı inert gazlar kullanma zorunluluğu doğabilir.

Yoğun faz taşıma sistemlerinde hızlar nispeten düşük ve 5m / sn altında tasarlanmıştır. Bununla birlikte başlangıç basınçları taşınacak mesafeler ve hat direnci ile orantılı olarak 3 ila 4 Bar’ı aşmaktadır. Boru çapları, üretim gereksinimine göre tasarlanmıştır ve nispeten daha küçüktür

Toz ve granül malzemeyi taşımak için denseveyör basınçlı tank kullanılır. Taşıma havasını dışarı atmak için boşaltma noktalarında pulse jet filtre, ayrıca ayarlanabilir negatif ve pozitif açılabilen valfler bulunur. Transfer hat basınçlarını dengelemek blokajları önlemek ve hava sarfiyatını minimize etmek amacı ile boru hatları üzerinde tarafından özel tasarlanmış volümetrik ayarlı PBV basınç denge valfleri yerleştirilmiştir.

Yoğun faz pnömatik taşıma zor, aşındırıcı, gevrek, kırılgan, oldukça düşük hız ve minimum hava, düşük güç tüketimi ile en uygun şekilde sevk yapılır. Borularda ve dirseklerde minimum aşınma, uzun ömür, minimum bakım maliyetine sahiptir.

Ürün hava oranı MDSJ Clean Air Technology yoğun faz sistemlerinde hava ürün karışım oranları 1 20 ile 1 100 arası gerçekleşebilir.

Taşıma basınç 2,5 5 bar arasındadır. Taşıma mesafesi 200m, Taşıma kapasitesi 1 70 ton kadar, taşıma havası, normal hava veya azot kullanılır.

Multi Yoğun Faz Pnömatik Taşıma Teslimat Kapsamı

  • Karbon çelik, paslanmaz tank gövde
  • Ürün dolum, egzoz valfleri
  • Pnömatik selenoid grubu
  • Çiğ önleyici denseveyör tank gövde ısıtıcı ve izolasyon
  • Sevk boru hatları
  • Basınç dengeleyici booster valfler
  • Silo üstü filtre silo emniyet valfi, seviye sensörleri
  • Aşınmaya dayanıklı özel dirsekler
  • PLC otomasyon kontrol paneli

Pnömotik Olarak Taşınan Malzemeler

Silis kum, soda, maça kumu, kalsit, kömür, kireç, alçı, kül, seramik, çimento, şeker, un, tuz,her türlü granül ve toz malzemeler kurulumunu gerçekleştirdiğimiz sistemlerde taşınabilmektedir.

Pnömatik Taşıma

Sorularınız veya yardım ihtiyacınız varsa, lütfen bize ulaşın. Size hizmet etmekten memnuniyet duyarız.

32
Yıllık Tecrübe
2340
Tamamlanmış Proje
500
Müşteri
550
Pnömatik Taşıma