info@mdsjprocess.com    08:30 - 17:30

    +90 (212) 356 78 70     Mecidiyeköy İş Merkezi ŞİŞLİ / İSTANBUL

Pnömatik Taşıma Sistemi

Pnömatik Transport

Zor, aşındırıcı ürünler ve ince yapışkan tozlardan nemli, topaklı her türlü zor malzemelerin taşınması için uygun olan Yoğun Fazlı Pnömatik Taşıma, malzemeyi boru boyunca tapa biçiminde, nispeten düşük hızlarda iter. Bu, minimum bakım ve uzun ömür performansı sağlayan borularda ve dirseklerde minimum aşınma anlamına gelir.

Pnömatik taşıma sistemlerinde kararlı bir transfer gerçekleştirmek için hat boyunca blokajları önlemek için Booster valfler yerleştirilir.

Sıkıştırılmış havanın verimli kullanılması ayrıca düşük güç tüketimi ve işletme maliyetleri sağlarken, kapalı boru hattı içindeki malzeme dökülme ve kaçakları minimize edilmiştir ve bu nedenle malzeme kaybı olmaz. Malzeme genellikle tek bir toplama noktasından tek bir ya da çoklu alım noktalarına aktarılır.

Multi Denseveyör

Jet pulse filtre, ESP filtreler ve EAF tozu gibi diğer kül işleme boşaltma gereksinimleri için özel olarak ayrılmış bir kül taşıma sistemidir. Kompakt yapısı, boyutu, düşük yerlerde monte edilme özelliği gereken uygulamalar mevcut sistem iyileştirmeleri için idealdir. Sistem, tek bir taşıma hattında bağımsız veya çoklu kap sistemi ile tek hat olarak çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bu düzenlemenin etkili olduğu MDSJ CLEAN AIR TECHNOLOGY olarak kanıtlanmıştır. Yüksek sıcaklıklarda, 200 dereceye kadar sorunsuz çalışmaktadır.

Pnömatik Transport Uygulamaları


Sevk ekipmanı

Boru hatları

Basınçlı hava

Elektrik kontrol paneli

Yoğun Faz Taşıma Denseveyör

Denseveyör, düşük hızlı ve yoğun fazlı bir pnömatik taşıma cihazdır. DHT denseveyor yüksek kapasiteler için tasarlanmıştır. Sıkıştırılmış hava ve nitrojen gibi gazları kullanarak, pnömatik taşınması zor tozlar, granüller ve diğerleri dahil yüzlerce malzemeyi çok uzun ve yüksek mesafelere kolayca taşıyabilir. Sistem tasarımı, yalnızca bir hareketli parça olan Dome Valf ile donatılmıştır ve çok basittir ve ekonomiktir. Ayrıca; çevresel açıdan sürdürülebilir, tozsuz, tamamen kapalı bir taşıma sistemi sunar. DHT Denseveyor bir PLC ile kontrol edilir. Sinyal verilmediğinde hazır olarak bekler ve gerektiğinde otomatik gerektiğinde manuel çalışır. Sistem basınç ve seviye sıcaklık gibi gelişmiş kontrol seçenekleri donatılmıştır. Ayrıca; MDSJ CLEAN AIR TECHNOLOGY patentli ürünü olan PBV booster valf ile kombine edildiğinde daha verimli, enerji tasarrufu ve daha yüksek kapasitelere ulaşılması mümkündür.

Pnömatik Taşıma Denseveyör

Özellikle silis kumu, cam kırığı ve kuars gibi aşındırıcı malzemelerin pnömatik taşıması gerektiren uygulamalar için tasarlanmıştır. Düşük hızda ve üst taraftan tahliyesi nedeniyle, taşıma kontrollü gerektiren uygulamalar için idealdir. Özellikle kalıp maça kumu malzemesinin geri kazanılması için eski döküm kumu geri kazanım sistemlerinde tasarlanır. Taşıma sistemi çok düşük hızda çalışarak boru aşınmasını ve bakımını azaltır. İhtiyaçlarınıza göre özel dizayn yapılır.

Denseveyor Loadcell’i

Tartım sistemi ile donatılan ve gönderilen malzemenin anlık miktarları izlendiği gibi denseveyor alt çıkış noktasına monte edilen dozatör ile malzeme hacimsel olarak sevk edilmektedir. Bu tip denseveyor gönderici kazanlara absorver kimyasalının kontrollü enjekte edilmesi için geliştirilmiştir.

Yoğun Fazlı Pnömatik Taşımanın Faydaları

Malzeme kaçağı sıfıra yakındır

Hareketli ekipman azlığı nedeni bakım minimum düzeydedir

Sistemin aşınmaları minimum düzeydedir

Düşük işleme maliyeti

Ergonomik özellik

Malzemende minimum segregasyon


MDSJ CLEAN AIR TECHNOLOGY, 32 yıllık deneyimiyle endüstriyel hava temizleme teknolojileri alanında lider bir firmadır.

Kurumsal

Copyright 2023 © MDSJ Process | Tüm Hakları Saklıdır.