HAVA PATLAÇLARI

Hava Patlaçları Çalışma Prensibi

Yüksek basınca dayanıklı bir tüp içine sıkıştırılmış olan hava 2-6 bar arasında depolanır.Depolanan hava normal hava veya azot olabilir.Tank üzerine monte edilmiş olan diyafram valf monoblok veya ayrı bir selenoidvalf ile ayarlanabilir bir zamanlama ile aniden saniyenin kesirleri kadar bir sürede silo içine püskürtülür ve bloke olmuş toz halindeki malzemeler çözülerek akış kolaylaştırılır.

Hava Patlaçları Montaj Planlaması

Patlaç tüp MDSJ mühendislerinin yerinde yapacağı veya müşteri talebi üzerine vereceği bilgiler dikkate alınarak tespit edilir. Genel bilgi olarak bağlantı 0-45° açı ile aşağı yönlendirilecek şekilde monte edilmelidir.Patlaç tüpünün püskürtme açısı içerinde herhangi bir engel olmadığından emin olunmalıdır.

Güvenlik

Patlaç tüpler basınçlı kaplar kanununa uygun olarak muayene belgesine sahiptir. Patlaç tüpler 8 bar basınca dayanıklı olarak imal edilirler.

Etkileme Gücü

MDSJ patlaç tüpleri 60 ile 500kg mertebesindedir. Bu kuvvetler dikkate alınarak bağlantı noktaları güçlendirilmiş olmalı ve emniyet halkasından kesinlikle patlaç tüpü askıya alınmalıdır.

Sipariş Opsiyonları

Patlaç tüpü tank selenoid mamul boşaltma vanası, emniyet halkası, selenoid harici monte edildiği takdirde maksimum mesafe 4m ve boru çapı 6mm’den fazla olmamalıdır.Zamanlayıcı opsiyonel olarak verilir.Bakımlı patlaç tüplerinin bakımı çok basittir.Çoğu zaman bakım gerektirmez.