PBV BASINÇ DENGE VALFİ (BOOSTER VALF)

PBV Basınç Denge Valfi (BOOSTER VALF)

Enjekte Basınç Sabitleyici (PBV basınç denge valfi) – kuru, kaba veya granüler tozlar için- yoğun fazlı pnömatik taşıma teknolojisindeki MDSJ AIR ENGINEERING PBV Enjekte Basınç Sabitleyici son olarak geliştirdiğimiz patentli yeniliğimizdir. Enjekte Booster , yoğun fazlı pnömatik taşımada verimliliği önemli ölçüde artırmak ve geleneksel, mevcut boru hattı hava enjektörlerinin, yoğunluk stabilizatörlerinin veya ‘güçlendiricilerin’ işlevini yükseltmek ve değiştirmek için tasarlanmıştır. Geleneksel hava güçlendiriciler, taşıma malzemesinin akışkanlaştırılmasına yardımcı olmak ve taşıma işlemini kolaylaştırmak için yoğun fazlı taşıma borusu boyunca belirli aralıklarla yerleştirilir. PBV Enjekte Basınç Sabitleyici , geleneksel enjekte valfleri gibi aynı şekilde kurulmuş, ancak bizim gelişmiş enjekte PBV valfimiz yüksek enerji tasarufu sunan ve geleneksel boru hattı hava enjeksiyon güçlendiricileri ve yoğunluk stabilizatörleri ile tipik zorlukları olan tüm tasarım ve uygulama sorunlarının üstesinden gelen kendi kendini optimize eden bir hava teknolojisidir.

Uygulamalar

PBV basınç dengeleyeci Booster Valf; Kimyasallar, Maden ve Gıda dahil olmak üzere birçok malzeme taşıma endüstrisinde ve Metallere kadar kullanılmaktadır. Teknoloji özellikle pnömatik taşınması zor granüler malzemeleri taşıyan, 2-14 m/s aralığında hızlarda ileten ve tam geçişli boru hattı tapaları oluşturan boru hatları için uygundur. Bu malzemeler, sıkıştırılabilir doğası nedeniyle taşıma hattında yardıma ihtiyaç duyar.

PBV Basınç Sabitleyici, malzemeleri 150-200m mesafelerde taşımak için kullanılan herhangi bir pnömatik yoğun faz taşıma sistemine (MDSJ AIR ENGINEERING PBV Enjekte Basınç Denge Valfi) takılmak üzere tasarlanmıştır.

Enjekte Basınç Sabitleyici Sistemi, her uygulamanın özel gereksinimleri için tasarlanmış ve yapılandırılmıştır. MDSJ AIR ENGINEERING PBV Enjekte Basınç Sabitleyici teknolojisi, ‘tak ve çalıştır’ işleviyle kurulumu kolaydır, bu da onu bir yükseltme olarak uygun hale getirir, halihazırda yoğunluk stabilizatörleri ile donatılmış sistemlere sonradan monte edilir veya pnömatik yoğun faz taşıma sistemlerinde yeni kurulumlar için uygundur. Ayrıca ek bir ekipman gerektirmez.

PBV Basınç Sabitleyici Teknolojisinin Faydaları

PBV Enjekte Basınç Sabitleyici Nasıl Çalışır?

Mevcut diğer çözümlerden farklı olarak PBV Enjekte Basınç Sabitleyici, yalnızca boru hattındaki iki enjeksiyon noktası arasında bir malzeme tıkacı algılandığında yüksek akışta dengeleyici hava enjekte etmek için yenilikçi bir şekilde tasarlanmıştır.

Malzeme belirli bir enjeksiyon noktasında basınç yükselmesinde hareket ettirildiğinde, hava hacmi verimli bir şekilde düşük basınca geçer. PBV Enjekte Basınç Sabitleyici kurulumu, mevcut basınçlı havanın çok daha verimli kullanılmasını garanti eder; sonuç olarak, aynı enerji oranı için elleçlenen ton malzeme başına güç tüketimini azaltır veya taşıma kapasitesini artırır.

PBV basınç Sabitleyici ekipmanı, sıkıştırma ve tıkanmaları önlemek için malzeme tapalarının düşük basınç aralığına hava enjekte etmez. Teknoloji ayrıca, aşırı tapa uzunluğu nedeniyle boru hattı tıkanmalarının meydana gelmesini engeller. PBV Enjekte Basınç Sabitleyici, taşıma sırasında malzeme tapasının geleneksel ‘durma ve başlamalarını’ azaltarak boru hattı boyunca düzgün ve tutarlı geçişleri teşvik eder.

Teknoloji, sistemdeki tüm malzeme tıkaçlarını aynı anda yönetmek için boru hattı boyunca herhangi bir zamanda ve herhangi bir konumda enjeksiyon hava akış hızını değiştirebilir.

Başka hiçbir teknoloji bunu yapamaz.