SEYREK FAZ PNÖMATİK TAŞIMA

Seyrek Faz Pnömatik Taşıma

MDSJ AIR ENGINEERING seyrek faz pnömatik taşıma sistemlerinde düşük hava oranları ve düşük basınçlar kullanılır. Genelde hava oranı 1-15 ise 15-30m/s arasında değişir. Toz ve granül haldeki katı malzemeler boru içerisinde süspansiyon halde yatay ve dikey olarak taşınmaktadır. Seyrek faz taşıma pozitif ve negatif olarak bir noktadan birkaç noktaya veya birkaç noktadan bir veya daha fazla noktalara ürün aktarır. Başlıca bileşenleri vakum pompası, rotary veya emme aparatı, boşaltma noktasında filtre sistemi, taşıma boruları ve manuel otomatik seçenekli otomasyonlardan oluşur.

Basınçlı seyrek faz sistemi ile göndermek için max. 1 bar basınca kadar fan veya blower kullanılmaktadır. Son varış hedefinde hava ürün ayrımı için otomatik temizleme Puls jet filtre kullanılmaktadır. Pozitif taşıma sistemlerinde pozitif deplasmanlı blower ürün beslemesi rotary, sevk boruları ve filtre ekipmanlarından oluşur. Ürün boru hattına paket veya kontünü olarak ürün enjekte edilir. Ürün süspansiyon halde hedef noktasına varır. MDSJ AIR ENGINEERING seyrek faz nakil sistemler kapasitesi 500kg ile 1ton saat kapasiteye kadar kurulumu gerçekleştirilmektedir.

Vakum Sistemi Seyrek Faz Taşıma

Vakum taşıma sisteminde fan veya blower kullanılmaktadır. Vakumlu taşımada basınç genel olarak 0,7 bara kadar, hava ürün oranı 1-10 arasında değişir. 50m mesafe ve 150t/h kapasiteye kadar bir noktadan bir noktaya veya birkaç noktadan bir veya birkaç noktaya malzeme transferi yapılabilmektedir.Vakumlu sistemler bir ürün besleme noktası, varış noktası, filtre ve nihai noktada vakum pompasından oluşmaktadır.

Uygulamalar

Avantajları

Boyutlandırma

Pnömatik taşıma sistemlerinin hesaplanması için kullanılan tipik faktörler şunlardır: