YOĞUN FAZ PNÖMATİK TAŞIMA

Yoğun Faz Pnömatik Taşıma

Yoğun Fazlı Pnömatik Taşıma Sistemleri, borudaki katı madde hareket tarzına göre Puls Tipi veya sürekli tip olarak kategorize edilirler.

Bu tür bir taşıma için orta ile yüksek basınçlar gereklidir.Bu nedenle; esas hareket kuvveti olarak kuru basınçlı hava kullanılır. Özel durumlarda Azot veya farklı inert gazlar kullanma zorunluluğu doğabilir.

Yoğun faz Taşıma sistemlerinde hızları nispeten düşük ve 5m / sn altında dizayn edilmiştir. Bununla birlikte, başlangıç basınçları, taşınacak mesafeler ve hat direnci ile orantılı olarak tasarlanan basınçlar 3 ila 4 Bar’ı aşmaktadır. Boru çapları, üretim gereksinimine göre tasarlanmıştır ve nispeten daha küçüktür.

Toz ve granül malzemeyi almak ve taşımak için bir basınçlı kap bulunur. Taşıma havasını dışarı atarken boşaltma noktalarında puls jet filtre kullanılır, boşaltma noktalarında ayarlanabilir negatif ve pozitif açılabilen valfler bulunur. Transfer hat basınçlarını dengelemek blokajları önlemek ve hava sarfiyatını minimize etmek amacı ile boru hatları üzerinde mdsj proses tarafından özel dizayn edilmiş volimetrik ayarlı basınç denge valfleri yerleştirilmiştir.

Yoğun faz pnömatik taşıma zor, aşındırıcı, gevrek, kırılgan, oldukça düşük hız ve minimum hava, düşük güç tüketimi ile en uygun şekilde sevk yapılır.Borularda ve dirseklerde minimum aşınma, uzun ömür, minimum bakım maliyetine sahiptir.

Ürün hava oranı, MDSJ AIR yoğun faz sistemlerinde hava ürün karışım oranları 1-20 ile 1-100 arası gerçekleşebilir.

Taşıma basınç 2,5-5 bar arasındadır. Taşıma mesafesi 200m, Taşıma kapasitesi 1-100ton kadar, Taşıma havası, normal hava veya azot.

Pnömatik Taşıma Nasıl Çalışır?

Zor, aşındırıcı ürünler ve ince yapışkan tozlardan ıslak topaklı her türlü zor malzemelerin taşınması için uygun olan Yoğun Fazlı Pnömatik Taşıma, malzemeyi boru boyunca tapa biçiminde, nispeten düşük hızlarda iter. Bu, minimum bakım ve uzun ömür performansı sağlayan borularda ve dirseklerde minimum aşınma anlamına gelir.

MDSJ pnomatik konveyör sistemlerinde karalı bir transfer gerçekleştirmek için mdsj hat boyunca blokajları önlemek için booster valfleri yerleştirilmiştir.

Sıkıştırılmış havanın verimli kullanılması ayrıca düşük güç tüketimi ve işletme maliyetleri sağlarken, kapalı boru hattı içindeki malzeme dökülme ve kaçakları minimize edilmiştir ve bu nedenle malzeme kaybı edilmez. Malzeme genellikle tek bir toplama noktasından tek bir ya da çoklu alım noktalarına aktarılır.

Multi Denseveyor

Jet pulse filtre, ESP filtreler ve EAF tozu gibi diğer kül işleme boşaltma gereksinimleri için özel olarak ayrılmış bir kül taşıma sistemidir. Kompakt yapısı, boyutu, düşük yerlerde monte edilme özelliği gereken uygulamalar mevcut sistem iyileştirmeleri için idealdir. Sistem, tek bir taşıma hattında bağımsız veya çoklu kap sistemi ile tek hat olarak çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bu düzenlemenin etkili olduğu MDSJ AIR olarak kanıtlanmıştır. Yüksek sıcaklıklarda, 200 dereceye kadar sorunsuz çalışmaktadır.

Pnömatik Conveyor Uygulamaları

Yoğun Faz Taşıma Denseveyor

Denseveyor, düşük hızlı ve yoğun fazlı bir pnömatik taşıma cihazdır. DHT denseveyor yüksek kapasiteler için tasarlanmıştır. Sıkıştırılmış hava ve nitrojen gibi gazları kullanarak, pnömatik taşınması zor tozlar, granüller ve diğerleri dahil yüzlerce malzemeyi çok uzun ve yüksek mesafelere kolayca taşıyabilir. Sistem tasarımı, yalnızca bir hareketli parça olan Dome Valf ile donatılmıştır ve çok basittir ve ekonomiktir. Ayrıca; çevresel açıdan sürdürülebilir, tozsuz, tamamen kapalı bir taşıma sistemi sunar. DHT Denseveyor bir PLC ile kontrol edilir. Sinyal verilmediğinde hazır olarak bekler ve gerektiğinde otomatik gerektiğinde manuel çalışır. Sistem basınç ve seviye sıcaklık gibi gelişmiş kontrol seçenekleri donatılmıştır. Ayrıca; MDSJ AIR patentli ürünü olan PBV booster valf ile kombine edildiğinde daha verimli enerji tasarrufu ve daha yüksek kapasitelere ulaşılması mümkündür.

Pnömatik Taşıma Denseveyor

Özellikle silis kumu, cam kırığı ve kuars gibi aşındırıcı malzemelerin pnömatik taşıması gerektiren uygulamalar için tasarlanmıştır. Düşük hızda ve üst taraftan tahliyesi nedeniyle, taşıma kontrollü gerektiren uygulamalar için idealdir. Özellikle kalıp maça kumu malzemesinin geri kazanılması için eski döküm kumu geri kazanım sistemlerinde tasarlanır. Taşıma sistemi çok düşük hızda çalışarak boru aşınmasını ve bakımını azaltır. İhtiyaçlarınıza göre özel dizayn yapılır.

Denseveyor Loadcell'i

Tartım sistemi ile donatılan ve gönderilen malzemenin anlık miktarları izlendiği gibi denseveyor alt çıkış noktasına monte edilen dozatör ile malzeme hacimsel olarak sevk edilmektedir. Bu tip denseveyor gönderici kazanlara absorver kimyasalının kontrollü enjekte edilmesi için geliştirilmiştir.

Yoğun Fazlı Pnömatik Taşımanın Faydaları

Bileşenler