info@mdsjprocess.com    08:30 - 17:30

    +90 (212) 356 78 70     Mecidiyeköy İş Merkezi ŞİŞLİ / İSTANBUL

So2 HCL ve Asit Giderimi

 SO2- HCL VE ASİT GAZININ GİDERİLMESİ

Endüstriyel Hava Atıkları, Hastane Atıkları ve Atık Yakma tesisi veya çoğunlukla Atıktan Enerjiye Dönüştürme tesisi (swi) olarak adlandırılan tesis, yerel çevre yönetmelıklerine ve düzenlemelere uymak için MDSJ hava/gaz emisyonlarını temizleme TECRÜBESİNE sahiptir.
Bu durumda Baca Gazı Arıtımı, Kalsiyum Hidroksit (kireç), Sodyum Bikarbonat, Soda Külü, P.A.C. AKTIF KARBON  gibi tozların enjeksiyonunu gerektirir. dumanın içerdiği kirleticileri yakalamak için.
Her kirleticiye özel toz ve MDSJ sorbent sistemi bulunmaktadır

MDSJ özel dizayn komple sistemi sayesinde asit gazı parçacıkları, kanala enjekte edilen kuru reaktif tarafından yakalanacaktır. Daha sonra işlem sonunda torba filtrede süzülecekler.

Kuru sorbent, tozun yakma fırını kanalına enjekte edilmesi için özelleştirilmiş ve eksiksiz bir sistem tasarlar ve sağlar. Genellikle tedarik kapsamı aşağıdaki yenilikçi öğeleri içerecektir:

 • Mekanik veya hava sıkıştırmalı boşaltma sistemine sahip silindirik konik depolama silosu, dozaj vidası besleyicili kemer kırıcı/döner silo aktivatör tipi. Lood hücre tarayabilir, ayrılmış/birkaç enjeksiyon noktasına ulaşmak için 4 adede kadar bağımsız besleyici entegre edebiliriz.
 • Santrifüjlü veya pnömatik üfleyiciden enjeksiyon noktasına kadar her kuru reaktif için özel olarak tasarlanmış eksiksiz pnömatik transfer sistemi.

Mekanik Silo Aktivatörü (MDSJ Silo Aktivatörü)

Esnek bir vidalı konveyörle birleşen bir sistemdir. Silo kapasitesi ne olursa olsun, silo boşaltma ünitesi, sönmemiş kireç, sönmüş kireç, toz aktif karbon, sodyum bikarbonat vb. gibi toz ürünlerin akış kontrolünü ve doğru beslenmesini garanti eder.

Mekanik Bin Aktivatör (MDSJ Silo Aktivatörü):

Hacimsel besleyicinin doğruluğunu arttırmak için, ekipman, ağırlık kaybı gravimetrik besleyiciye dönüşecek şekilde bir elektronik cihazla donatılabilir. Kemer kırıcı veya silo boşaltıcı, sürgülü valf tertibatıyla donatılmıştır ve tamamen mekaniktir. Ürün her zaman silodaki yükten bağımsız olarak besleme doğruluğunu garanti eden besleyicinin içinde tutulur. Mekanik silo aktivatörü yeni veya mevcut silolara monte edilebilir. Konveyör, ürünün proses uygulamasına aktarılmasını sağlar. Bir siloya esnek veya sert birden fazla vidalı besleyici takılabilir.

Silo altına blokaj kırıcısı MDS 800 takılarak farklı çıkışlara sahip 4 adede kadar vidalı besleyici monte etmek mümkündür. Bu, birden fazla yakma hattının beslenmesi gereken gaz arıtma sistemleri için etkili bir çözümdür.

İletişim Formu

Sorularınız veya yardım ihtiyacınız varsa, lütfen bize ulaşın. Size hizmet etmekten memnuniyet duyarız.

  32
  Yıllık Tecrübe
  2340
  Tamamlanmış Proje
  500
  Müşteri
  550
  Pnömatik Taşıma