DS – DİNAMİK SCRUBBER​

DS - Dinamik Scrubber

Entegre ıslak fanlı bu yıkayıcı, özellikle metal ve kimya endüstrilerinde toz, aerosol ve gazın bulunduğu tüm endüstriyel uygulamalarda tercih edilir. Sprey kurutucu ve katı atık yakma tesislerinde toz kontrolü ve koku kontrolü için de kullanılabilir.

MDSJ AIR Dinamik Islak Yıkayıcı (Dynamic Wet Scrubber), özellikle metal ve kimya endüstrilerinde toz, aerosol ve gazın bulunduğu tüm endüstriyel uygulamalarda, püskürtmeli kurutma ve yakma tesislerinde toz kontrolü ve koku kontrolü için de kullanılabilir.

Dinamik Scrubber Nasıl Çalışır?

Toz yüklü gaz, gaz yıkayıcının alt bölmesine teğetsel olarak girer ve akışa siklonik bir etki verir. Kaba parçacıklar, merkezkaç ve yerçekimi kuvvetlerinin bir kombinasyonu ile uzaklaştırılır. Akış, daha sonraki bir aşamada oluşturulan, üst bölmeden aşağı inen kirli su bulamaçla karşılaşır ve kısmen ıslanarak ikinci aşama temizleme yapılır.

Akış, bir dizi yıkayıcı kanattan dönerken, orta büyüklükteki parçacıklar kanatların ıslak yüzeylerine çarpar. Bu parçacıklar daha sonra yıkanır. Kalan ince tozu içeren gaz akımı, bitişik bir odaya çekilir. Atomize püskürtme sıvısı, fanın gözüne püskürtülür, bu da damlacık boyutunu daha da azaltır. Bu damlacıklar ince toz parçacıklarını içine alır ve böylece temizleme verimini artırır.

Gaz akımı daha sonra yüksek hızda teğetsel olarak üst bölmeye akar. Islak topaklanmış parçacıklar, siklonik etkiyle hazne duvarlarına kısmen tutunarak aşağı doğru ve iç boşaltma konisine doğru akar. Sıvı damlacıkları içermeyen gaz akımı, yıkayıcının üstündeki bir eliminatörden geçtikten sonra damlacıklar tutulur temiz gaz çıkıştan atmosfere atılır.

Dinamik Scrubber Avantajları

Örnek Uygulamalar