TS – TRAY ISLAK YIKAYICI

TS - Tray Islak Yıkayıcı

MDSJ tray yıkayıcı, scrubber son derece verimli bir toz yakalama özelliği olan geniş bir uygulama yelpazesi için uygun çok yönlü, düşük basınçlı bir yıkayıcıdır. MDSJ tray scrubber SO2, HF, HCI, NH3 ve CI2 gibi gazların ve buharların emilmesi ve SO2’nin çıkarılması için de uygundur.

Yıkayıcı, delikli bir türbülanslı temas tepsisi veya kontrollü tepsi ile donatılabilir. Delikli tip tabla çok sayıda delik içerir. Kontrollü tepsi normal tepsi scrubbere benzer ancak her bir deliğin üzerine yerleştirilmiş özel yönlendiriciler vardır. Yönlendiriciler , toz toplama verimliliğini arttırır, çünkü toz doğrudan su altında kalan hedefe etki eder, bu daha sonra akan sıvı ila yıkanır.

Uygulama gereksinimlerine bağlı olarak, MDSJ tepsisine birkaç kademe tepsi tipleri ve bir veya daha fazla aşama dahil edilebilir. Yıkayıcı,% 2 katı içeren geri dönüştürülmüş sıvılar kullanılabilir.

Çalışma sırasında kirli gaz, temizleyicinin tabanına girer ve tepsideki deliklerden geçer. Yıkama sıvısı üst temas aşamasına geçer ve tepsi boyunca akar. Gaz, toz tutulması ve özel gaz / sıvı karışımının meydana geldiği sıvı emmektedir. Temizlenen gaz daha sonra buğu giderici içinden ve ünitenin üstünden atmosfere geçer.

MDSJ Türbülanslı temas tepsisi yıkayıcıları karbon çeliği, paslanmaz çelik, özel alaşımlar ve plastiklerden yapılabilir. 1000 ila 400bin m3 arasında değişen kapasitelerle üniteler mevcuttur.

PLEYT Islak Yıkayıcı

MDSJ tray yıkayıcı, scrubber son derece verimli bir toz yakalama özelliği olan geniş bir uygulama yelpazesi için uygun çok yönlü, düşük basınçlı bir yıkayıcıdır.

MDSJ tray scrubber SO2, HF, HCI, NH3 ve CI2 gibi gazların ve buharların emilmesi ve SO2’nin çıkarılması için de uygundur.

Yıkayıcı, delikli bir türbülanslı temas tepsisi veya kontrollü tepsi ile donatılabilir.

Delikli tip tabla çok sayıda delik içerir. Kontrollü tepsi normal tepsi scrubbere benzer ancak her bir deliğin üzerine yerleştirilmiş özel yönlendiriciler vardır. Yönlendiriciler , toz toplama verimliliğini arttırır, çünkü toz doğrudan su altında kalan hedefe etki eder, bu daha sonra akan sıvı ila yıkanır.

Uygulama gereksinimlerine bağlı olarak, MDSJ tepsisine birkaç kademe tepsi tipleri ve bir veya daha fazla aşama dahil edilebilir. Yıkayıcı,% 2 katı içeren geri dönüştürülmüş sıvılar kullanılabilir Çalışma sırasında kirli gaz, temizleyicinin tabanına girer ve tepsideki deliklerden geçer.

Yıkama sıvısı üst temas aşamasına geçer ve tepsi boyunca akar.

Gaz, toz tutulması ve özel gaz / sıvı karışımının meydana geldiği sıvı emmektedir.

Temizlenen gaz daha sonra buğu giderici içinden ve ünitenin üstünden atmosfere geçer.

MDSJ Türbülanslı temas tepsisi yıkayıcıları karbon çeliği, paslanmaz çelik, özel alaşımlar ve plastiklerden yapılabilir. 1000ila 400bin m3 arasında değişen kapasitelerle üniteler mevcuttur.

Çok Yönlü MDSJ Process Engineering DY Dolgulu Scrubber Uygulamaları

Kimyasal, kağıt hamuru ve kağıt, çelik ve metal kaplama, gübre ve ilaç gibi sektörlerde çok çeşitli uygulamalar için uygundur. Yıkayıcı, ayrıca su ve atık su arıtımında ortaya çıkan kokuların kontrolü, laboratuvar egzozları, ısı transferi ve hava soğutma / gaz giderme işlemlerinde de başarıyla kullanılmaktadır.

MDSJ PROCESS ENGINEERING DY Akımlı Yıkayıcı, aşındırıcı ve veya zararlı duman ve buğuların (6-8 mikron ve daha büyük) bir gaz akımından giderilmesinde etkilidir.

Tipik Uygulamalar

Çalışma Prensibi

Kuleyeye Giren gaz yukarı doğru hareket ederken, tabla yüzeyindeki delik sıvısı ile etkileşime girdiği delikli bir tepsiden geçer. Belirli bir büyüklük ve miktarda delikler, gazın sıvı içinde kuvvetlice kabarcıklaşmasına neden olarak gaz / sıvı temas süresini ve temas yüzeyini arttırır. Tepsilerin sayısı, sulama oranı ve kimyasal gereklilik, temizlemem özelliği kirlilik türü ve temizleme verimliliği derecesi ile belirlenir.

Atmosfere atılmadan önce, temizlenen gaz kule üzerindeki sis gidericiden geçer ve sisler burda yakalanır.

MDSJ AIR Engineering Tabelalı Uygulamalar

MDSJ AIR ENGINEERING tablalı uygulamaları MDSJ tablalı ıslak yıkayıcı scrubber genel olarak herhangi bir gaz emme emiş hatlarında özellikle içinde partikül içeren noktalarda kullanılabilir. Ek olarak, MDSJ AIR Yıkayıcıları, özellikle gaz halindeki bir kirletici maddeyle birlikte bulunabilecek 3 mikron ve daha büyük partikül madde ve duman ve gazların giderilmesi için tasarlanmıştır.

MDSJ AIR ENGINEERING tablalı ıslak yıkayıcı scrubberler Yüksek Verimli, Düşük Maliyetle sahiptirler.

MDSJ AIR Engineering Tabelalı Islak Yıkayıcı Temel Özellikleri

Yüksek verim : Ünitenin uygun şekilde Boyutlandırılması, tepsi sayısının seçimi ve su ila gaz oranı oranına bağlı olarak, yüzde 97 veya daha yüksek verimler elde edilebilir . MDSJ tablalı üniteler 2, veya 5 tepsi içerir, ancak tüm MDSJ tablalı ıslak yıkacıcılarda her uygulamanın özel gereksinimlerini karşılamak için özel olarak dizayn gerektirebilir.

Düşük işletme maliyeti MDSJ AIR tasarımı düşük hız alçak basınç gaz geçişleri , su tüketimini en aza indirger ve kimyasal ilaveyi tamamen ortadan kaldırabilir. Ayrıca, bir devridaim sistemi genellikle gerekli olmadığından, güç tüketimi de azalır.

MDSJ AIR ENGINEERING Islak Yıkayıcılar, çok çeşitli uygulamalar için tasarlanmıştır. Farklı gazların çoklu aşamalar yerine tek bir ünite içinde kolayca gerçekleştirilebilir ve düzenlenebilir.

Uzun Servis Ömrü

Uygulama alanına göre karma asitlere dayanımı yüksek malzeme seçimi yapılarak malzeme dayanım ömürleri oldukça uzundur.
 

Ekipman Seçimi

Belirli bir uygulama için MDSJ ıslak yıkayıcı seçmek için çalışma faktörlerin iyi bilinmesi gerekir ,emilen gazın hacmi cinsi mevcut olan kirletici maddenin türü verimliliği.

Bu noktada MDSJ yetkili mühendisleri sistem büyüklüğü yanı sıra komple bir sistem oluşturmak için yardımcı ekipmanların, pompalar, fanlar ve kimyasal besleme sistemlerinin seçiminde yardımcı olur.